Eğitim İş Samsun Şubesi
 

"Deniz Gezmiş Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 6 Mayıs 1972'de idam edilişlerinin 42.yıl dönümlerini saygıyla anıyoruz

05 Mayıs 2014 20:18 | 9823 kez okundu

Biz eğitimciler olarak idamı değil insanca yaşayabileceğimiz bir ülkeyi istiyoruz.

        "Deniz Gezmiş Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 6 Mayıs 1972'de idam edilişlerinin 42.yıl dönümlerini saygıyla anıyoruz. O günden bugüne kadar geçen süre içinde, Deniz Gezmiş ve arkadaşları unutulmak bir yana, onurlu bir kuşağın gurur duyulan isimleri haline geldiler. Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu bu durum ve bunun karşısındaki çaresizlik, bu sürece daha en başında direnen devrimci gençlik hareketini ve onun önderlerini daha da değerli kılmaktadır.

       Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının, emperyalistlerin egemenliğine son vermek istedikleri için, tam bağımsızlıktan yana oldukları için, halkın ezilmesine karşı çıktıkları için, geri kalmışlığa isyan ettikleri ve özgürlüklerin tam olarak sağlandığı bir Türkiye istedikleri için idam edildiler.

     Türkiye’de bugün yaşananlar da Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının emperyalizmle mücadele ettiği dönemle benzeşmektedir. Türkiye, dış güçlerle işbirliği yapanların, kendi çıkarlarını ulusal çıkarlardan daha önemli görenlerin egemen olduğu bir düzenle karşı karşıyadır.

        Bugün etnik ve inanca dayalı ayrıştırma politikalarına karşı, halkın egemenliğinden ve ülkenin bağımsızlığından yana olan, Atatürk’ün yolunda, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının mücadeleci ruhunu taşıyan, bir iktidara dünden daha fazla ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerimizle Ülkenin bağımsızlığını savundukları için idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz.

                                                                               

                                                                  Eğitim-İş Samsun Şube

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad

Son Yorumlananlar