Eğitim İş Samsun Şubesi
 

Eğitim-iş | Neden Eğitim iş?

7002 kez okundu | Geri Dön

Neden Eğitim iş?

Neden Eğitim iş?

                         

Neden Eğitim-İş?

      Çünkü ;

     
 Eğitim-iş, her şeyden önce üyelerinin üstün sorumluluk ' duygusuna ve eğitimin gücüne dayanarak; Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için elinden gelen her türlü çabayı gösterir.
      
Eğitim-iş, tam bağımsızlıktan yana Anti-emperyalist bir örgüttür. 
      
Eğitim-iş,üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, özlük, mesleksel, sendikal hak ve çıkarlarını koruyup geliştirerek onlara daha saygın bir yaşam düzeyi sağlamayı hedeflemiştir. 
      
Eğitim-iş,ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, parasız ve nitelikli eğitim hakkı olduğunu savunmaya ve bu hakkın yaşama geçirilmesi için mücadele eder.
      
Eğitim-iş,çalışma koşullarını düzenleyen hükümlerin uluslararası ölçütlere uyumunun sağlanması, hak ve özgürlüklerin korunması ve geliştirilmesi, grevli ve toplu iş sözleşmeli sendikal hakların tanınmasını hedeflemektedir. 
      
Eğitim-iş, ırkçılığa, gericiliğe ve bölücülüğe karşıdır. "ırk, etnik köken, dil, kültür, din, cinsiyet, bölgecilik ve diğer nedenlerle hiçbir ayrım yapmaksızın tüm insanların eşitliğine inanmaktadır

      Eğitim-iş, eğitim yoluyla dostluğun, dayanışmanın, hoşgörünün, insan hakları ve demokrasiye saygının geliştirilip güçlendirilmesi için mücadele eder. 

      Eğitim-iş, emeğin en yüce değer olduğunu kabul eder. Sınıf ve kitle sendikacılığını savunur.

      Eğitim-İş, kamu çalışanlarının aktif siyaset yapma hakkını kazanmaları için çaba gösterir. Ancak hiçbir siyasi parti ile organik ilişkiye girmez.

      Eğitim-İş, işsizlik ve yoksullukla mücadelenin başarıya ulaşması için, ulusal gelirin adil dağıtılması için, mücadele eder.

      Eğitim-İş, öğrencilerin haklarının önceliğini gözetir. Çocukları, gençleri ve engellileri korumak için, her türlü duyarlılığı ve çabayı gösterir.

       Ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için, umudumuz Eğitim-İş’tir.

                                                              

Sms ve Bülten Aboneliği

Adı Soyadı
İl - İlçe
Gsm Telefonu
Eposta Adresi
Güvenlik
  • Yazarlar
  • Yorumlar
  • Bu Ay
Kayıt Yok